WhatsApp

IT Proje Yönetimi

IT Proje Yönetimi

08 Kasım 2022, 13:26
IT Proje Yönetimi

IT Proje Yönetimi


Proje, düşünülüp tasarlanarak hazırlanan ve uygulamaya konan her iş anlamına geliyor. Bir yapıyı inşa ederken de projeye ihtiyaç duyarsınız, bir şirket kurarken de. Bir şirketin altyapısını belli başlı bileşenler oluşturur. Yapılan işin cinsi, mali altyapısı, çalışan ve yönetici istihdamı, son olarak da bilişim altyapısı yapılacak yeni bir iş kolunu sağlam temellere oturtur. Ancak sadece projeyi oluşturarak uygulamak yetmez. Doğru yönetmek ve geliştirmek de çok önemlidir. Bu yüzden yola çıkılacak kişiler ve yardımcı kurumlar çok iyi seçilmelidir. İşte bu noktada İnasya Bilgi Teknolojileri, IT Proje Yönetimi konusunda sizlere bu yola çıkarken harika bir yol arkadaşı oluyor.

IT Proje Yönetimi, bilişim altyapısının hazırlanması ve uygulanması adına çok önemlidir. Teknoloji, şirketlerin işini kolaylaştırma, zamandan ve maliyetten tasarruf adına büyük kolaylık sağlıyor. Bu yüzden sizin adınıza projelerinizi bilişim projelerinizi oluşturarak IT proje yöneticilerine vererek şirketinizin hedeflerini büyütmeyi amaçlıyoruz. İş faaliyetlerini araştırarak bu işe en uygun IT çözümlerini oluşturup, teslim ettiğimiz projelerin doğru şekilde yürüdüğünü görmek ve işinizin büyümesi en büyük temennimiz. Bu yüzden hedefi belirliyor ve proje yönetimi uygulamalarına bir kimlik kazandırarak, zaman, kaynak ve gidilecek yolları bir bütün haline getirerek siz müşterilerimize sunuyoruz.

IT Proje Yönetimi hizmetlerimiz ise şunlardır. Şirkete ait projenin kendi projemize uyarlanarak pekiştirilmesi, çok yönlü ve uygulanabilir planların oluşturularak ilk olarak uyguladıklarımız. Sonrasında, görev dağılımı IT analizleri ve yol haritasını çıkararak şirket içinde iletişime geçerek projeyi kontrol ediyoruz. Doğru zamanda ve işleri zorlaştıran sorunların çözümü, bu çözümleri yaparken mevcut işin aksamaması adına elimizden geleni yapıyoruz. Bilişim altyapısını sağlam bir zemine oturtarak doğru sistemi inşa ediyoruz. Projede gecikme yaşanmaması adına tüm önlemleri alırken , yaşanabilecek aksaklıklara karşı da önlemlerimizi alıyoruz. Proje taban planlarımızı tablo veya grafiklerle görüntüleyerek karşılaştırmalar yaparak kontrollerimizi gerçekleştiriyoruz. Fon yönetimini sağlayarak maliyet planlarını çıkarıyoruz ve size en uygun maliyetle en iyi işi çıkarmak için çaba gösteriyoruz.

DIŞ KAYNAKLARDAN YARARLANMA (OUTSOURCİNG)
Dış Kaynak (Outsourcing) şirketlerin temel yetenekleri ve uzmanlaştığı faaliyetlerine devam ederek, maliyetini kurtarmayan ya da başarılı olamadığı faaliyetlerini bu konuda uzman firmalara devrederek kendi adı altına dış bir kaynaktan yardım alması olarak tanımlayabiliriz. Bu gibi durumlarda personel ve diğer maliyetlerden tasarruf edilerek boşalan depolar ya da bazı insan güçleri daha iyi olunan işkoluna aktarılır. Şirket bundan, hem eskiden yaptığı gibi zarar etmeyecek, hem de uzmanlaştığı işkoluna daha rahat yoğunlaşacaktır. Dünyanın gittikçe globalleşerek, rekabetin artması, böyle bir uygulamanın doğmasına sebep oldu. Aslında iki tarafın da kazandığı ve işin asıl sahibi olan şirketin isminin yürüdüğünü söyleyebiliriz.

Dış Kaynak (Outsourcing) kullanımını gerektiren ya da dış kaynak kullanmaya götüren nedenler mevcut. Bu nedenleri sayacak olursak, işletme giderlerini denetlemek, maliyeti düşürerek kar marjını arttırmak, firmanın asıl başarıya ulaştığı işkoluna yoğunlaşmasını sağlamak ve temel yeteneklerini geliştirmek olarak sayabiliriz. Dünya çapında olanaklara erişerek, iç kaynakları başka etkinliklere aktarmaya olanak sağlıyor. İdaresi zor olan işler dış kaynaklara aktarılarak, denetim dışı kalan alanlar kontrol altına alınıyor. Bu durum da yeniden yapılanma sürecini hızlandırıyor. İşi uzman firmalara devrederek riski en başından dış kaynak firmayla paylaşıyor ki, bu durum sermaye fonları oluşmasına ve ekstra efor sarfetmeden nakit akışı yaratılmasına olanak sağlıyor. Kısacası dış kaynak alınan şirket diğer şirketin işini yaparak hem kendi kazanıyor hem de işin asıl sahibi olan şirkete kazandırıyor.

Dış Kaynak (Outsourcing) hizmetimizle, şirketinizin menfaatini ve ismini yaşatarak, yeterince enerjinizi ayıramadığınız işinizi sizin için yöneterek hem maliyetten tasarruf etmenizi hem de nakit akışı sağlayarak, en az eforla kazanmaya devam etmenizi sağlıyoruz. Uzman firma olarak, işinizi yeniden yapılandırarak, büyük bir özveriyle planlıyoruz. Kazançlarınızı arttırarak, eskisinden daha fazla kazandırmayı taahhüt ediyoruz. Bilişim altyapınızı gözden geçirerek, sistemdeki aksak noktaları düzeltiyoruz. Bu sayede daha az maliyetli ve zamandan tasarruf ettiren pratik uygulamaları devreye alıyoruz. Gerekli noktaları gereken tüm eğitimleri planlayarak işinde yetkin personeller etiştiriyoruz. İşinizin kalitesini en üst seviyeye taşıyarak uzmanlaştığımız konuda isminizi de arkamıza alarak güvenle birlikte yola devam ediyoruz.

Bizimle iletişime geçerek,
Ücretsiz Teklif Alabilirsin.

www.inasya.com

  • 0216 225 94 09

  • bilgi@inasya.com

  • Topçu İbrahim Sok. AND Plaza No:8/10 D İç Kapı No:5 İçerenköy/Ataşehir/İstanbul

  • Hafta İçi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Cumartesi: - Pazar: Kapalı
    Pazar: Kapalı