WhatsApp

Network Çözümleri

Network Çözümleri

08 Kasım 2022, 13:33
Network Çözümleri

NETWORK ÇÖZÜMLERİ VE GÜVENLİ AĞ OLUŞTURMANetwork, en basit tanımıyla bilgisayar ağı olarak nitelendirebileceğimiz fakat şirketler için kurulan tüm donanım ve ağların birbiriyle entegre olmuş şekli diyebiliriz. Yani sunucudan başlayarak, güvenli internet ağı, tüm teknik donanım ve güvenlik sistemlerinin bütününü oluşturuyor. Dolayısıyla Network Çözümleri, tek bir hizmetmiş gibi dursa da aslında verdiğimiz tüm hizmetleri içinde barındıran bir ekosistem aslında. İlk önce network altyapısının tasarlanması, güvenlik analizleri, cihazların kurulumu ve lokasyonlar arası güvenli network bağlantısının sağlanması gibi aşamalar sayesinde şirketler sağlıklı bir network ağına sahip oluyor. Fakat iş bununla sınırlı kalmıyor. Cihazların ağa entegrasyonu, takibi, çıkabilecek sorunların baştan analiz edilerek düzeltilmesi ve güvenliğin üst seviyede sağlanması gerekiyor.

Bizde İnasya Bilgi Teknolojileri olarak Network Çözümlerinizde yanınızda yer alıyoruz. Yapılan anlaşma karşılığında önce cihazlarımızın kurulumu ve denetimini sağlıyoruz. Sorunsuz bir şekilde çalışmaya başladıktan güvenli internet ağı kurulumunu gerçekleştirerek hızlandırma işlemlerini sağlıyoruz. Ağın yönetimini ve analizini gerçekleştirerek doğru şekilde çalışması amacıyla gerekli tüm kontrolleri yapıyor varsa sorunlarını gideriyoruz. DNS sunucularımın kurulumunu gerçekleştirerek, ağ loglama ve izleme çözümlerimizi başlatıyoruz. Burada işlemleri sağladıktan sonra merkezi yönetim çözümlerimizi devreye sokuyoruz. Merkezi yönetimi biraz tanımlamak gerekirse, merkezi izleme ve takip sistemi diyebiliriz. Cihazların sadece iş için vpn üzerinden güvenli bir ağa bağlanmasını sağlamak adına vpn çözümlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu sayede işyerinde kullanılan bilgisayarlar güvenlik duvarıyla kaplanıyor ve veriler korunmuş oluyor. Bilgisayarlar ve diğer mobil cihazlar için vpn kurulumlarını da gerçekleştirerek tüm cihazların zararlı etmenlere karşı korunmasını sağlıyoruz.

Network Çözümlerimiz tamamen güvenliğe dayalı ilkeleri kapsıyor. Bu yüzden Güvenlik Mimarisi Ağ Erişim Kontrolünü (NAC) devreye alarak güvenliğin ne kadar önemli olduğunu gösteriyoruz. Tüm bunları yaparken ana serverın olduğu bir sistem odası kurulması gerekiyor. Bu odanın güvenliği ve cihazların zarar görmeyecek şekilde konumlanması ve mutlaka görevli kişiler tarafından girilmesi ve işlem yapılması gerekliliğini de belirtelim. Güvenli internet ağı için firewall çözümlerimizi devreye alıyoruz. Bu sayede websitenize gelen zararlı sinyallleri analiz ederek ağı korumuş oluyoruz. Ağ güvenliğini sağlamak için antivirüs programlarımızı başlatarak ekstra güvenliği sağlıyoruz.

Bizimle iletişime geçerek,
Ücretsiz Teklif Alabilirsin.

www.inasya.com

  • 0216 225 94 09

  • bilgi@inasya.com

  • Topçu İbrahim Sok. AND Plaza No:8/10 D İç Kapı No:5 İçerenköy/Ataşehir/İstanbul

  • Hafta İçi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Cumartesi: - Pazar: Kapalı
    Pazar: Kapalı