WhatsApp

Güvenlik Çözümleri

Güvenlik Çözümleri

08 Kasım 2022, 13:37
Güvenlik Çözümleri

VERİ TABANI GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİVeri güvenliği, günümüzde en az asayiş anlamındaki güvenlik kadar önemli hale geldi. Çünkü tüm kamu kurumları hizmetlerini artık dijitale döndürmeye başladılar. İkametgah, kimlik, nüfus işlemleri ve bunun gibi binlere işlem artık dijitalde yapılıyor. Bu durum milyonlarca vatandaşlık numarasının tutulduğu bir veri tabanı demek. Aynı durumu şirketler için de söyleyebiliriz. Üretim aşamasından satışa kadar tüm süreçler, projeler, yazışmalar, anlaşmalar dijital veri güvenliğini sağlayan yazılımlar tarafından korunuyor. Fakat her geçen gün değişen ve gelişen teknolojiye karşın güvenliği sağlamak için de uygulamaları geliştirmek gerekiyor. Yoksa en ufak bir açıkta siber teröristler gerekeni yapıyor ve sisteme ciddi zararlar veriyorlar. Bu yüzden İnasya Bilgi Teknolojileri olarak, Güvenlik Çözümleri hizmetlerimizi sizler için en iyi şekilde sunuyoruz.

İnasya olarak bilgi teknolojileri altyapısı izleme hizmetlerimizi NOC, SOC ve SIEM olarak, birbirine entegre olan üç modülde sunuyoruz. Uzman ve sürekli güncel eğitimlerle yetkinleşen kadromuzla, penetrasyon testleri yaparak, ağ ve yazılım tarafında oluşabilecek aksaklık ve zayıflıkları hızla bularak çözüme kavuşturuyoruz. Bir e-ticaret sitesinin güvenliği herşeyden önemlidir. Çünkü sisteme yapılan bir saldırı sonucu insanlar siteyi kullanamaz hale gelir ve bu durum saatler içinde milyonlar kaybetmek anlamına gelir. Bunun için Web Application Firewall dediğimiz güvenlik duvarı sayfaya gelen sinyalleri karşılayarak süzüyor. Veri tabanı güvenliğini sağlamak adına gelen komutlar izleniyor ve loglanıyor. Zararlı bir komut gelirse de hemen engelliyor. Güvenlik Çözümlerimizden bir kaç örnek verecek olursak, geliştirdiğimiz mobil Güvenlik Çözümleri sayesinde iş için kullanılan mobil telefonların güvenlik açığı yaratabilecek uygulamaları ve özellikleri yasaklanıyor ve girişi mümkün olmuyor.

Veri güvenliğinin en zayıf halkalardan biri de mail güvenliğidir. Mail güvenliğini de sağlamak için kullanıcı ve sunucu doğrulama işlemlerini uyguluyoruz. Güvenlik Çözümlerimizin bir diğeri de tüm bilişim sisteminin türettiği logların, güvenlik protokollerine uygun şekilde analiz edilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca gerçekleştirdiğimiz bilişim güvenliği danışmanlığı hizmetimizle, sistemi tüm tehditlere karşı gelecek sistem açıklarını kapatarak maksimum veri güvenliğini sağlıyoruz.

Bizimle iletişime geçerek,
Ücretsiz Teklif Alabilirsin.

www.inasya.com

  • 0216 225 94 09

  • bilgi@inasya.com

  • Topçu İbrahim Sok. AND Plaza No:8/10 D İç Kapı No:5 İçerenköy/Ataşehir/İstanbul

  • Hafta İçi: 09:00 - 18:00 Arası.
    Cumartesi: - Pazar: Kapalı
    Pazar: Kapalı